Геніальний математик Олена Дубинчук (1919-1994)

Для топоніміки Тарасівки та с.Нове 2016 рік став унікальним: чимало вулиць названі іменами людей,чиє життя невіддільне від історії громади. Своєю працею, прикладом свого життя, турботою про земляків вони удостоїлись честі навічно залишитись жити в назвах вулиць. Кожне нове покоління повинно вивчати історію свого села і знати тих, хто працював у свій час на його благо!

Одна із центральних вулиць с.Тарасівка, колишня Леніна, названа іменем видатного українського математика, науковця, педагога Олени Дубинчук, яка проживала в Тарасівці більше 30 років, працювала в сільській школі учителем математики, зробила багато для розвитку громади.

Дубинчук Олена Степанівна нар. 21 травня 1919 року в м. Ямпіль Вінницької обл. в сім’ї вчителів. В 1941 р. закінчила механіко-математичний фак. КДУ ім. Т.Г. Шевченка. Під час Другої світової війни розпочала педагогічну діяльність в евакуацїі в Росії, а, після повернення, з 1944 до 1971 р., проживала і працювала вчителем математики в с.Тарасівка.

У 1951-1954 рр. навчалася в аспірантурі та працювала викладачем математики в КДПІ ім. О.М. Горького. З 1954 р. працювала старшим науковим співробітником, завідуючою сектором методики математики у відділі методики математики і фізики НДПІ УРСР.

На поч. 70-х р. О.С. Дубинчук розпочала науково- педагогічний пошук у галузі методики викладання математики в загальноосвітніх школах, професійних навчально-виховних закладах та педагогічних вузах. В 1971 році вона очолила лабораторію профтехосвіти НДПІ УРСР. З 1981 р. працювала завідуючою сектором дидактики відділу профтехосвіти, з 1985 р. стала провідним науковим співробітником лабораторії профтехосвіти НДПІ УРСР. Багато зусиль Олена Степанівна приклала для підготовки науково-педагогічних кадрів. Під її керівництвом було захищено 25 кандидатських дисертацій.

Дубинчук О.С. - талановитий математик, дослідник, педагог. Її наукові інтереси торкалися проблем теорії та історії педагогіки, методики викладання математики в школах, профтехучилищах різного типу, педагогічних інститутах, організації навчально- виховного процесу в профтехучилищах, міжпредметних зв'язків, диференціації та індивідуалізації навчання та ін. Особливої уваги надавала розробці концепції математичної освіти в Україні.

Перу Дубинчук О.С. належить понад двісті наукових праць: підручники, навчальні посібники, збірники задач, тематично-поурочні плани, статті.

Людина обов’язку та великої доброти. Вона про всіх пам'ятала, турбувалася. Вона допомогла багатьом тарасівським дітям одержати вищу освіту. Її любов до людей, безкорисливість, мистецька багатогранність душі, потужний інтелект, моральна висота, нерозмінна гідність, варті подиву, пошани і поклоніння!

21 травня 2018 року., в день 99-річчя від дня народження видатного математики, на її могилі на Байковому кладовищі побували представники Тарасівської громади на чолі із сільським головою Володимиром Сизоном. Спільно і науковцями вони поклали квіти на могилу Олени Дубинчук, послухали розповіді її послідовників та учнів, серед яких академік Віктор Олійник, директор інституту андрагогіки Лариса Лук’янова, колишня учителька Тарасівської восьмирічної школи Людмила Хлєбнікова та ін.   На цьому меморіальному зібранні було погодження спільний план відзначення у 2019 році 100 річчя від дня народження видатного математика Олени Дубинчук у Києві та в с.Тарасівка.